بیایید سوم شهریور را بخاطر ایستادگی و شهادت سه سرباز سرافراز ایرانی ، در مقابل قوای تا بن دندان مسلح روس در سوم شهریور 1320 "روز جلفا " نام گذاری نماییم

ه‍.ش. ۱۳۸۸ مرداد ۲۶, دوشنبه

روستای زیبای قره گؤوز


وقتی از مرند بسوی جلفا حرکت میکنید بعد از عبور از ایستگاه روستای زال نرسیده به ورودی دره دیز ، تابلوی کوچکی جلب توجه میکند که روی ان نوشته شده :

روستای قره گوز

این روستا که اکنون خالی از سکنه میباشد توسط کوههایی احاطه شده است و و راه صعب العبوری دارد که ورود به روستا را مشکلتر میکند . روستا دارای مناظر بینظیری میباشد . گرچه دیگر از از صدای کوسفندان و بره ها و صدای مردان و زنان وبچه های ده خبریا اثری نیست و سکوت محض در خانه های خالی و ویران شده حکم فرما است و اطراف چشمه روستا خا لی از دختران کوزه به دست میباشد ، و مردمش به هزاران دلیل در شهرهای دور و نزدیک ساکن شده اند و با شناختی که من از مردم مهربان و فهیم کاردان این روستای زیبا دارم هنوز نیز وقتی از روستایشان صحبت می شود هزاران خاطره گفتنی در سینه دارند و خیلی هایشان نیز هنوز بعد از سالها دوری از روستا ، خودرا وابسته به آن میدانند و حداقل سالی یک بار به آن سر میزنند و بعضی از آنها برای اینکه روستایشان فراموش نشود کارهای کشاورزی و زنبورداری با تمام مشقاتی که دارد در آنجا انجام میدهند . و وقتی صحبت از گذشته های دور روستا بمیان می آید ، با چه حرارتی از روزهایی که روستا از رونقی برخوردار بوده حرف می زنند .

از کسانیکه در باره این روستای وابسته به شهرستان مرند و چسبیده به شهرستان جلفا که عده زیادی از اهالی آن در هادیشهر ساکن شده اند ، مطالبی از ( تاریخ ، آداب و سنن و ....) و همچنین تصاویری ، دارند به آدرس ایمیل اینجانب

Hgsad2003@gmail.com

ارسال یا از ساعت 9 تا 12 با تلفن 09378954036 تماس بگیرند .

مطالب ارسالی بنام خود ارسال کننده در بلاگهای شهرستان جلفا ، ارسباران ، آلبوم شهرستان جلفا و هادیشهر درج خواهد شد . قبلاً از همکاری و نظر لطف عزیزان تشکر و قدر دانی میگردد .

هیچ نظری موجود نیست: